Osiągnięcia sportowe naszej szkoły.

W ciągu trzech ostatnich lat uczniowie naszej szkoły startując w kolejnych edycjach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży osiągnęli bardzo dobre wyniki we wszystkich konkurencjach przeznaczonych dla szkół ponad gimnazjalnych, tj.: w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców, piłce siatkowej, koszykowej i ręcznej dziewcząt i chłopców oraz w piłce nożnej chłopców. Na poziomie rozgrywek dzielnicowych dziewczęta i chłopcy 27 razy zdobyli tytuły Mistrzów Dzielnicy Wawer. Następnie tyle samo razy reprezentowali Wawer w Mistrzostwach Warszawy w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dzielnie rywalizując z mistrzami pozostałych dzielnic.

Osiągnięcia w Mistrzostwach Warszawy.

• 1 złoty, 2 brązowe medale chłopców i 2 brązowe medale dziewcząt w biegach przełajowych.
  • IV i V miejsce w piłce nożnej chłopców.
  • 3 krotny awans do zawodów półfinałowych w piłce koszykowej chłopców.
  • Awans do zawodów półfinałowych w piłce nożnej chłopców.
  • III, IV, i V miejsce w końcowej klasyfikacji punktowej Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w kolejnych trzech latach i związane z tym Nagrody Finansowe Szkolnego Związku Sportowego w łącznej sumie ponad 10 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.
  • Karolina Osóbka zajęła III miejsce w Pucharze Polski Juniorek Sumo 2016.

• Karolina Osóbka zajęła I miejsce w Młodzieżowych  Mistrzostwach Polski Kobiet Sumo 2.04.2017.
  • Kornelia Kamińska zajęła I miejsce w formacji tanecznej 2016.

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej.

W dniach 17 – 24 kwietnia 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej chłopców.

Mecze rozgrywane były na naszym boisku o wym. 70x35m pomiędzy siedmioosobowymi drużynami reprezentującymi poszczególne klasy. Zasady według których przeprowadzony był turniej: Czas gry 2x20min., przerwa 5min. W przypadku remisu dogrywka 2x5min. i ewentualnie rzuty karne. Ilość zmian zawodników dowolna, ograniczona liczebnością klasy – zmiany „hokejowe”, dopuszczalne zmiany powrotne. Zachowania zawodników niezgodne z zasadami fair-play, cechujące się brakiem kultury osobistej skutkowały usunięciem z gry na 2 minuty. Poza tymi modyfikacjami sędzia dbał o przestrzeganie ogólnych zasad i przepisów gry w piłkę nożną. Do udziału zgłosiło się sześć drużyn reprezentujących następujące klasy: I a, I c, II c, III a, III b i III c. W wyniku losowania wyłonione zostały następujące pary drużyn:
I a – III a, I a – II c, III b – III c.
Wyniki I rundy:
I a – II c - środa 17.04 – 1 : 2
I c – III a – czwartek 18.04 – 4 : 2
III b – III c – piątek 19.04 – 4 : 2

Drużyny zwycięskie: I c, II c, i III b awansowały do półfinału. W wyniku losowania wyłonione zostały następujące pary drużyn:I c – III b i II c – wolny los, bezpośredni awans do finału. Mecz półfinałowy I c – III b odbył się w poniedziałek 22.04 i zakończył się zwycięstwem klasy I c 3 : 2 Finał – mecz II c – I c odbył się w środę 24.04 o godz.14.00. Mecz był bardzo wyrównany, zacięty i pełen emocji. W regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 2 : 2, szczęśliwym dla I c, która wyrównała w ostatnich minutach. W trakcie dogrywki żadna z drużyn długo nie mogła zdobyć bramki. Zanosiło się na to że o zwycięstwie zadecydują rzuty karne… I wtedy… na 2 minuty przed końcem… sędzia podyktował rzut karny dla I c za faul popełniony przez bramkarza II c w polu karnym. Wykorzystał go pewnie Bartek Bełtowski z I c – była to jego trzecia bramka w turnieju. Przez ostatnie 2 minuty trwała nawałnica II c na bramkę rywali, mieli okazje na zmianę wyniku ale ich nie wykorzystali…
Mistrzem XXV LO w roku szkolnym została klasa I c, pokonując 3 : 2 klasę II c. Skład mistrzowskiej drużyny: Jakub Antos, Krzysztof Warchoł, Maciej Tobiasz, Karol Świderski, Bartłomiej Bełtowski, Jan Korkuć, Wojciech Zwierzchowski, Kamil Marszał, Marcin Dąbrowski..