Jeden z głównych wniosków diagnoz, którą przeprowadzili młodzi ludzie w swoich szkołach był brak papieru toaletowego i mydła w łazienkach w szkołach. Wybickiego reprezentowali Dominik, Bartosz, Antek, Igor i Vlada. Uczestnicy spytali uczniów w swoich szkołach „Co się Wam podoba w naszej szkole?” a „Co chcielibyście zmienić?”. W badaniu w sumie wzięło udział 2889 uczniów z 13 warszawskich szkół ponadpodstawowych. Kolejnym krokiem będzie wybór przewodniego tematu działania, którym zajmie się każdy zespół i rozpoczęcie debat z władzami dzielnic i dyrekcjami szkół. Trzymamy kciuki za wprowadzania przez Was pozytywnych zmian!

Projekt pt. „Realny wpływ” przeprowadzono przy współudziale:

Fundacja Civis Polonus,

Młoda Warszawa

Miasto Stołeczne Warszawa

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

więcej zdjęć

W ramach programu Wars i Sawa” nasi uzdolnieni plastycznie uczniowie mogli zaprezentować swoje prace w przestrzeni szkoły. Na szkolnym korytarzu można do końca stycznia podziwiać nagrodzone w konkursie „Tuwimiada” ilustracje do wierszy najsłynniejszego ze Skamandrytów. W następnym półroczu obiecujemy kolejna odsłonę Waszych talentów.

Chcemy dać KAŻDEMU młodemu człowiekowi wpływ na to, czym się zajmuje samorząd uczniowski i młodzieżowa rada.

Na ostatnich warsztatach przygotowaliśmy się do robienia diagnozy. W klasach uczestnicy przeprowadzą lekcję, której celem będzie zebranie opinii i sformułowanie wniosków uczniów na temat działania szkoły. Uczestnicy projektu porozmawiają z rówieśnikami i zbiorą odpowiedzi na pytanie „Co się Wam podoba w szkole, a co chcielibyście ulepszyć?”

Powodzenia!

Liceum Filmowe i Kreacji Gier Wideo

XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie

XXV LO im. Józefa Wybickiego

Samorząd Uczniowski IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Mokotów

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wola

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Targówek

Na kolejnych warsztatach przygotujemy się do prezentacji wniosków z diagnoz w trakcie debat w szkołach i dzielnicy.

Projekt "Realny wpływ. Wzmocnienie dialogu obywatelskiego w warszawskich szkołach i dzielnicach" finansowany jest ze środków Miasto Stołeczne Warszawa, Młoda Warszawa

więcej zdjęć

 

Nasze liceum zebrało fundusze na zakup artykułów piśmienniczych dla dzieci z jednej ze szkół w Tanzanii. Kolorowe kredki, papiery, ołówki, długopisy i farby trafiły wprost do afrykańskiego buszu. Troskliwie przewiezione i spakowane w świąteczne paczki sprawiły dzieciakom mnóstwo radości. Fundacja To Help Africa składa serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom.

W ramach poszerzania kompetencji językowych i interpersonalnych nawiązaliśmy współpracę ze „Szkołą Liderów” i wszystkie klasy trzecie oraz dwie – 2a i 2f – na przełomie września i października uczestniczyły w fascynujących warsztatach „Euroweek” w Dusznikach Zdrój i Międzygórzu. Uczniowie podczas wyjazdu nauczyli się przełamywać bariery językowe poprzez występy przed dużą publicznością. Zajęcia pomagały im także pokonać bariery psychiczne, nawiązać nowe relacje koleżeńskie, międzyklasowe, otworzyć się przed innymi, co z pewnością w przyszłości poskutkuje wiarą w siebie. Podczas warsztatów zaskakiwali wielką kreatywnością, a nawet niektórzy odkryli niezwykłe uzdolnienia aktorskie.

wiecej zdjęć

27.09.2023 odbyła się gala wręczenia certyfikatów "Wars i Sawa"- szkoły wspierającej uzdolnionych i honorowych wyróżnień Prezydenta M.St. Warszawy. Mamy zaszczyt powiadomić, że nasze liceum - XXVLO im. J.Wybickiego dołączyło do wąskiego grona szkół z certyfikatem.

więcej zdjęć