18 listopada w naszej Szkole odbył się finał  międzyszkolnego konkursu recytatorskiego poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego: „Chcę czerwień zerwać z kwiatów polnych”. W przedsięwzięciu wzięło udział kilkoro uczniów szkół średnich i podstawowych. Konkurs przebiegał pod okiem jury, któremu przewodniczyła pani Teresa Bojanowicz, wieloletni przyjaciel naszej Szkoły. Dzięki wzruszającym wierszom, takim jak Warszawa, Mazowsze, Na moście w Avignon, czy Elegia o chłopcu polskim odczuliśmy przytłaczającą atmosferę czasów wojny i doceniliśmy niezwykłą wrażliwość poety. Pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich zajęła Julia Olszak, a Wiktoria Majewska i Weronika Maćkowiak otrzymały wyróżnienia. Dziewczyny reprezentowały XXV LO im. Józefa Wybickiego (czyli nas!!!).  Spośród przedstawicieli szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Dawid Sierański ze Szkoły Podstawowej nr 124 im. Stanisława Jachowicza, natomiast Wiktoria Golenia i Lena Fedorowicz ze Szkoły Podstawowej nr 218 im. Michała Kajki mogą pochwalić się wyróżnieniami. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Finalistów nagrodzono  książkami i  kartami podarunkowymi do Empiku. Ufundowała je Rada Rodziców naszej Szkoły. Kochani Rodzice, dziękujemy za hojność, bo nie spodziewaliśmy się tak cennych podarunków!

Organizując konkurs poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, upamiętniliśmy 100-lecie  urodzin  Poety, wybitnego przedstawiciela pokolenia Kolumbów.

Julka Olszak 3bp