Uczniowie klasy 2c podczas wycieczki do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie zapoznali się z wojenną historią Willi pod zwariowaną gwiazdą i sylwetką pierwszego dyrektora ZOO, Jana Żabińskiego. Dzięki jednemu z rodziców, zawodowo związanego z ZOO, obserwowali karmienie piranii czerwonej i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o pracy w budynku Akwarium. Z przyjemnością odwiedzili inne ekspozycje i ich mieszkańców. To był emocjonujący dzień.

więcej zdjęć

Klasa 2B zakończyła program przedmiotu EKOLOGIA zajęciami warsztatowymi na terenie Rezerwatu Świder.

Uczniowie pracowali w kilku grupach tematycznych- oznaczali bezkręgowce wodne, mięczaki zarówno lądowe jak i wodne, gatunki roślin zielnych strefy przybrzeżnej oraz gatunki drzew i krzewów.

Najciekawszym okazem był młody bezżuchwowiec- minóg rzeczny.

Młodzież zbadała również stopień zanieczyszczenia powietrza dwutlenkiem siarki za pomocą bioindykatorów (porostów) oraz dokonała oceny ekologicznej jakości wody w rzece za pomocą indeksu biotycznego.

Zajęcia odbywały się zgodnie z zasadami obowiązującymi w rezerwacie. W trakcie badań nie ucierpiało żadne zwierzę. Zajęcia prowadziła Pani Joanna Zakrzewska a opiekę nad uczniami sprawował Pan Tomasz Pec.

 

więcej zdjęć

Klasa 1e pod opieką p.Jydyty Krogulskiej i p.Huberta Zawrzykraja, jak na na nasz gust, to dziś nieoficjalnie rozpoczęła wakacje!

więcej zdjęć

W dniach 17-19 czerwca klasy pierwsze z wychowawcami odwiedziły wirtualną strzelnicę, aby realizować w praktyce podstawę programową z EDB. Rekordowe wyniki osiągnął Tymoteusz z 1c.

więcej zdjęć

We wrześniu, Pan Tomasz Pec wraz z chłopcami z klasy 3d i 2g, uczestniczyli w 23 "Biegu po Nowe Życie". Kontynuacją tej bardzo wartościowej współpracy z fundacją wspierająca polską transplantologię, było dzisiejsze spotkanie w naszej szkole. Odbyło się ono w ramach projektu Transplantologia na “6”. Mieliśmy ogromny zaszczyt gościć zespół organizacyjny tego projektu wraz z Rafałem, który jest 7 lat po transplantacji wątroby. Nasi goście opowiedzieli nam w sposób naukowy i obrazowy, czym jest transplantologia. Dziękujemy bardzo za tą pouczającą lekcję! 21 września 2024 roku odbędzie się kolejna edycja "Biegu po Nowe życie". Zgłoszenia od chętnych do udziału w biegu przyjmuje Pan Tomasz Pec od jutra.

wiecej zdjęć

07.06 klasa 1c wzięła udział w konkursie "Dziewczyny i kobiety w Powstaniu Warszawskim". To konkurs interdyscyplinarny (sprawdzian wiedzy, plakat, piosenka i ożywiona fotografia). Korzystając z obecności na Woli, odwiedziliśmy też cmentarz Powstańców Warszawy. Ale chyba najbardziej niezwykle było spotkanie z jednym z już tylko trzech żyjących powstańców batalionu " Zośka" ps. "Tomek". Piękne historie, piękny człowiek...

więcej zdjęć

W sobotę 8.czerwca, odbył się finał projektu edukacyjnego Moom Camp Wawer (Cyber Wawer). Patronat sprawowała falenicka Kulturoteka. Uczniowie klasy 1a i 2e projektowali bazy kosmiczne, tworzyli grafiki logo. Powstał też film krótkometrażowy ,,Lunapark". Wśród osób wyróżnionych znalazły się Magdala Chorzewska, Helena Chorzewska, Maria Kotow. Film o tematyce kosmicznej współtworzyli Maria Kotow, Kacper Wróblewski i Igor Redziński. Wystawa prac uczniów naszej szkoły znajduje się przed budynkiem Kulturoteki. Zachęcamy do obejrzenia.

więcej zdjęć

Klasy 1a i 2g rozpoczęły swoją wycieczkę edukacyjno- integracyjną. Dziś wyruszyli Trasą Królewską na podbój Krakowa, a jutro zawitają do Energylandii.

więcej zdjęć