26 kwietnia 2024 roku 99 uczniów klas 4 zakończyło ostatni rok nauki w XXV LO. Na uroczystym apelu, już absolwentów, pożegnała Pani Dyrektor Anna Czubarowicz i przedstawicielka Wychowawców Pani Małgorzata Piwek. Następnie Filip i Nina w imieniu samorządu szkolnego i całej społeczności szkolnej wręczyli Jakubowi z 4c "Józka" w kategorii "romantyczna dusza". Zanim obejrzeliśmy film wspomnieniowy i program artystyczny, Pani Dyrektor i Wychowawcy wręczyli nagrody za osiągnięcia dydaktyczne i inne aktywności oraz konkursy. Wręczono cztery "czerwone paski" czyli świadectwa za średnią powyżej 4,75 (Zosia i Emilka z 4a, Oliwia z 4b i Jakub z 4c). Maturzystom życzymy dużo szczęścia na maturze i radości w życiu.

więcej zdjęć

W niedzielne popołudnie mieliśmy zaszczyt wziąć udział w fantastycznej imprezie na rzecz osób z autyzmem w otwockim Medyku. Dziewczyny z 1d razem z Wychowawcą p. Agnieszką Krasnodębską oraz opiekunem naszego wolontariatu Panią Agnieszką Malesą, sprawiły wiele radości maluchom i starszakom obecnym na pikniku wykonując eteryczne i ekologiczne tatuaże, a także wspierając organizatorów w animacjach plastycznych. Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie - pisał klasyk - więc cieszy nas udział naszych uczniów w takich przedsięwzięciach!

więcej zdjęć

Zapraszamy

wszystkich uczniów klas 8 szkół podstawowych i ich rodziców

na dzień otwarty 15.04.2024 poniedziałek godz. 17.00

W dniu dzisiejszym czyli 23.03.2024, bardzo licznie odwiedzili nas uczniowie klas ósmych z okolicznych szkół podstawowych oraz ich Rodzice. Spotkanie rozpoczęła nasza  Pani Dyrektor Anna Czubarowicz. Zgromadzeni goście dowiedzieli się o zasadach rekrutacji i funkcjonowaniu szkoły. Następnie zaprezentowano film o życiu codziennym szkoły oraz prezentację pokazująca różne formy aktywności uczniów naszego liceum. Spotkanie zakończył film samorządu, opowiadający o zaletach nauki w Wybickim. Po  spotkaniu na sali gimnastycznej nasi goście udali się na zwiedzanie szkoły. W sali biologicznej mogli zrobić doświadczenia oraz pod mikroskopem pooglądać to czego gołym okiem nie widać W sali do języka hiszpańskiego były gry i zabawy- po hiszpańsku oczywiście. W sali do  języka angielskiego miał miejsce quiz o tematyce "Kultura krajów anglojęzycznych" a w  sali geograficznej ponad 50 osób wzięło udział w konkursie na temat krajów europejskich. Słuchy chodzą, że poziom konkursu był wysoki i jury nagrodziło aż 6 osób za bezbłędne prace! Cieszymy się, drodzy uczniowie szkół podstawowych, że byliście naszymi gośćmi!!! Widzimy się we wrześniu!!!

więcej zdjęć

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 12 marca nasi maturzyści udali się z pielgrzymką na Jasną Górę, aby prosić Maryję o pomoc w majowych egzaminach. Oprócz mszy świętej i modlitwy zwiedzili z przewodnikiem cały klasztor jasnogórski i poznali historię tego cudownego miejsca.

 

11.03 wszystkie klasy trzecie pod opieką swoich wychowawczyń miały ogromną przyjemność obejrzeć muzyczny spektakl "Koń by też pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych" w reż. J. Satanowskiego w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. J. Kiepury. Ta wspaniała opowieść na podstawie poezji K. I. Gałczyńskiego przybliżyła nam dwa oblicza jednego z najbardziej znanych poetów XX wieku. Pierwsze - satyryczno-groteskowe i drugie, liryczno-nostalgiczne. Podczas spektaklu rozbrzmiewały kompozycje m.in. Grzegorza Turnaua, Włodzimierza Korcza czy Jerzego Satanowskiego. To była prawdziwa uczta duchowa, a potem młodzież uczestniczyła w warsztatach teatralnych, ćwiczyła dykcję, pantomimę i krótkie scenki teatralne...

wiecej zdjęć