Dni 28-30.03.2022 nie były zwykłymi dniami nauki w naszej szkole. Chętni uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w rekolekcjach wielkopostnych w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie a następnie uczniowie brali udział w różnych zajęciach, wycieczkach i wyjścich. I tak :

-w poniedziałek, 28.03, klasy 2d, 2c i 1c z wychowawcami p. Moniką Bogowicz, p. Małgorzatą Piwek i p. Anną Szczepańską  wyruszyły spod szkoły o godz. 10:00 na długi spacer nad Morskie Oko w Aleksandrowie. Celem wspólnego wyjścia były integracje klas oraz zapoznanie się z walorami krajobrazowymi okolicznych terenów. Po dotarciu na miejsce, każda klasa miała czas na odpoczynek, wspólne spędzenie czasu nad wodą i rozmowy. Pogoda dopisała, więc dla wszystkich był to bardzo fajnie spędzony czas.

We wtorek, 29.03, klasy 2d i 2c odbyły warsztaty ze szkolnym pedagogiem o tematyce "Jak skutecznie się uczyć?". Długa, ożywiona dyskusja po wypełnieniu ankiety świadczyła o tym, że był to temat bardzo uczniom potrzebny. Klasa 1c natomiast brała udział w warsztatach dotyczących Tolerancji. Natomiast 3fp pod opieką p. Agnieszki Krasnodębskiej i  p.Marty Szyke odwiedziła Muzeum Narodowe.

W środę, 30.03, klasy 2d, 2c, 1c i 2b w kinie Stacja Falenica obejrzały film "Córka trenera" poruszający temat trudnych relacji rodzic-dziecko, a także dojrzewania oraz roli sportu w życiu. W najbliższych dniach uczniowie będą musieli zmierzyć się z napisaniem recenzji obejrzanego filmu.

- klasa 3cp z wychowawcą p. Edytą Sołtysiak-Mielcarek zawędrowała do Azylu Pod Psim Aniołem. Uczniowie postanowili wziąć kilka psów na spacer. Spacer został zaplanowany na 30 minut. Zaskoczenie było duże bo pod opieką młodzieży znalazły się wyłącznie szczeniaki. Zabawy było co niemiara. A po spacerze nie tylko szczeniaki były zmęczone i zachwycone.

- klasa 3ep pod opieką p. Marka Szparagi i p. Piotra Ponceleusza, śladem innych klas, również udała się nad Wisłę. 10 km marszu, niektórym dało się we znaki.

- klasa 3dp na relaks musiała zapracować. Pani Trzaskowska zleciła wiosenne porządki w naszym szkolnym ogródku. Ładnie posprzątali i poszli nad Wisłę!

- klasa 1a, 1b i 1d pod czujnym okiem p. Katarzyny Chojnackiej, p. Doroty Wiśniewskiej, p. Anny Lasoty i p. Piotra Ponceleusza udały się na wycieczkę do rezerwatu przyrody Wyspy Zawadowskie. Poszli lasem łęgowym w dolinie Wisły, podziwiali piękne rozlewiska i starorzecze a przede wszystkim integrowali się wewnątrz i między klasami. Niektórzy z uczniów nie wiedzieli, że w tak bliskiej okolicy mamy taką piękną przyrodę. Następnego dnia klasa 1b, 1d, 3hp miały projekt Eko. Uczniowie na różne sposoby zgłębiali wiedzę na temat zanieczyszczania atmosfery i zmian klimatycznych.

- Niestety nie wszyscy spędzają dni miło i przyjemnie Klasy maturalne próbowały swoich sił na diagnozach przedmaturalnych potocznie zwanych maturami próbnymi.

więcej zdjęć